środa, 18 listopada 2015

Zgadnij kto to?zgadnij kto to

 Czas prezentów zbliża się wielkimi krokami :) . Dołożę więc coś od siebie, jeśli chodzi o propozycje prezentów. Grą, która ostatnio do nas trafiła jest „Zgadnij kto to?”(Hasbro). 

gra HasbroZnałam tą grę z czasów mojej podstawówki, chociaż wtedy wyglądała trochę inaczej ;)( i podstawówka i gra)
 ale lat trochę od tego czasu upłynęło. Musimy poświęcić chwilę na montaż gry, czyli połączenie ze sobą dwóch plansz. Mamy w zestawie 2 arkusze 
z postaciami, po jednej stronie ludzie po drugiej zwierzaki. Dwóch graczy siada naprzeciwko siebie i odkrywa wszystkie okienka.


 Następnie każdy gracz wybiera sobie postać, którą oznacza w ramce i zaczyna zadawać pytania. Odpowiedz ma brzmieć tak lub nie.W ten sposób eliminujemy kolejne osoby, czyli zamykamy okienka.


„Cel gry
Odgadnij, jaką postać wybrał Twój przeciwnik, zanim on to zrobi.”


Gramy z synkiem(6) w tą grę bardzo często. Przy okazji dziecko ćwiczy spostrzegawczość, skupienie i zadawanie odpowiednich pytań żeby jak najszybciej domyślić się, kogo wybrała ta druga osoba. Córa (2) za to odkrywa okienka żeby zobaczyć, kto się tam schował i też się przy tym świetnie bawi.
Jak nam się znudzą arkusze to możemy wydrukować sobie dodatkowe ze strony http://www.hasbro.com/games/discover/guesswho/Guess-Who-Characters-pl_PL.cfm.

 
Minusem gry jest cena, bo o ile nie natrafi się na jakąś promocje to oryginał nie jest najtańszy.  


Chcecie się pobawić w detektywów ?  Jak Wam się podoba gra?  

11 komentarzy:

 1. Świetna gra, sama chętnie bym zagrała. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ukrywam, że gra w nią sprawia mi przyjemność :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tą grę :) Kilka lat temu kupiłam ją córce pod choinkę. Do dziś w nią gramy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały czas się nad nią zastanawiam ale chyba mój 4-latek jeszcze jest za mały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wcześniej mój syn by sobie nie poradził. Mógł by grać z pomocą kogoś starszego ;) Trochę pozmieniać zasady jak przy mojej córce i pewnie też by się cieszył :)

   Usuń
 5. Powtórzę to co moja przedmówczyni - Uwielbiam tą grę :) Choć mój synek jeszcze za mały i nie posiadam jej w domu, co jakiś czas będąc u koleżanki z ogromną radością gram z jej córką :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś w konkursie wygrałam dwie plansze i zabieram się do kupienia całej gry, chyba, że sama sobie zrobię stelaż z okienkami :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń